Ehliyet Sınav Sonuçları

Değerli kursiyerimiz,

Sizler için hizmet geliştirme çalışmalarımızın arasında online olarak anında, kursumuza gelmeden yada telefon etme gereği duymadan sadece T.C Kimlik numaranız ile sitemiz üzerinden ehliyet sınav sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Ana sayfamızı açtığınız sağ kısımda bulunan kısıma TC Kimlik numaranızı yazın ve sorgula butonuna basın. İşte bu kadar basit!

Araba kullanmak bilmeyenler için günümüzde oldukça karmaşık ve zor görünüyor olabilir. Ancak aktif olarak araç kullananlar, içinde bulunanlar için durum hiç de karmaşık değildir. Ehliyet belirli bir yaşa erişen her bireyin alması gereken bir belgedir. Kimlik yerine de geçen bu belge sayesinde çoğu zaman iş bulma imkanınız bile kolaylaşır. Birçok iş başvurularında ehliyet sorulmaktadır. Aktif araç kullanımı talep edilmektedir. Bu nedenle iş başvurusunda bulunmadan önce ehliyet olayını halletmeniz gerekmektedir. Bunun için bir sürücü kursundan destek alabilirsiniz. Aktif araç kullanımı için de yardımcı olmaktadırlar. Birkaç saatlik direksiyon dersleri ile ehliyeti olanlar araç kullanımı sorunlarını halledebilirler.

Ehliyet Sınavı

Daha önceki ehliyet sınavı sistemlerinin aksine bu yıl ehliyet sınavı elektronik olarak yapılacaktır. Önceki sisteme göre ehliyet sınavı için insanlar aylarca beklemekteydi ancak yeni sisteme göre randevu aldıktan sonra randevu gününüz ve saatinize göre sınava girmeniz mümkün olmaktadır. Ehliyet sınavı birçok kişi için çok önem arz etmektedir. İnsanlar ehliyeti fazla maliyetli olmadan almak istemektedirler. Bunun için yeni sistem oldukça avantajlıdır. En önemli avantajı sınav için çok fazla beklemenize gerek kalmamasıdır. Belirttiğimiz gibi sistemin randevu ile çalışması hem zaman kaybını engellemektedir hem de birçok vatandaşın beğenisini kazanmaktadır. Aynı zamanda ehliyet sınavlarında yaşanan kargaşalarda yeni sistem ile ortadan kalkacak gibi gözükmektedir.

Ehliyet sınav sonuçları hakkında bilgi vermeden önce yeni sistem ehliyet sınavı hakkında biraz bilgi vermek faydalı olacaktır.

Yeni Sistem Ehliyet Sınavı

Yeni sistem ehliyet sınavı e-sınav olarak geçmektedir. E-sınav sistemine göre randevu alarak sınava girmektesiniz. Merkezi sınav sistemi gibi aylarca sistem üzerinden size sıra gelmesini beklemenize gerek bulunmuyor. E sınavda randevu aldığınız zaman sınava gireceğiniz yer ve saat bilgisi sizinle paylaşılıyor ve buna göre siz belirtilen yer ve saatte gidip sınava giriyorsunuz. Bunun için sürücü kurslarında yapılan teorik sınavı başarı ile tamamlamanız şarttır. Bu sınav sonucuna göre e sınava girmeye hak kazanıyorsunuz. Böylelikle çok fazla beklemeden sınavı tamamlayıp sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz.

Ehliyet Sınav Sonuçları

Yeni sistem ehliyet sınav sonuçları da kişileri fazla bekletmemektedir. Eski sistemde 10 gün gibi bir süre beklemeniz gerekiyordu ancak yeni sisteme göre ehliyet sınav sonuçları aynı gün açıklanmaktadır. Sistem üzerinden yanlış ve doğrularınızı görmeniz mümkündür. Eski sisteme göre bu pek mümkün olmamaktaydı ancak yeni sistemde internet üzerinden elektronik ortamda sınav sonuçlarınızı görmeniz mümkün olmaktadır. Ehliyet sınav sonuçlarınızı kursumuzun internet sitesinden öğrenmeniz de mümkün olacaktır.

Sınav Sonuçlarımı Nasıl Öğrenebilirim?

İnternet üzerinden sitemize girdiğinizde herhangi bir zorlukla karşılaşmadan TC Kimlik numaranızla sorgulama yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ana sayfada sağ üstte yer alan bölüme TC Numaranızı yazdıktan sonra sorgula dediğinizde sınav sonuçlarınızı öğrenmiş olursunuz. Açılan ekranda yazılı sınav ve direksiyon sınavı olarak iki seçenek belirecektir. Hangisini öğrenmek istiyorsanız üzerine tıkladığınızda sınav sonuçlarınız açılacaktır. Yazılı sınav sonuçlarınız yanlış ve doğru sayılarınız belirtilerek puan sistemine göre listelenmektedir. Bu sayede kaç yanlış yaptığınızı hangi alanlarda eksik kaldığınızı ya da hangi alanlarda daha başarılı olduğunuzu öğrenme şansı yakalamış olursunuz. Zaten açılan ekranda başarılı oldunuz ya da başarısız oldunuz gibi cümlelerden sınav sonucunuzu anlamaktasınız.

Direksiyon Sınav Sonuçları

Merkezi sistemde direksiyon sınavı için aylarca beklenilmekteydi ve sınava girdikten sonra sonucunu yine haftalar sonra öğrenmekteydiniz. Ancak yeni sistemde de direksiyon sınavı yine belirli tarihlerde randevu bazında yapılmaktadır ve sonuçları da eskisi kadar uzun tutulmamaktadır. Direksiyon sınavını da yine sürücü kursumuzun online sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Kullanışı alt yapısı ile internet sitemiz her konuda size destek verecektir. Bunun için karışık şifreler kullanmanıza gerek yok. Sitemize girdiğinizde ana sayfada sağ üst tarafta yer alan bölüme yine TC numaranızı girdikten sonra sorgula butonuna basarsanız sistem otomatik olarak girdiğiniz sınavları açacaktır. Bu sayfada direksiyon sınav sonucunuz da bulunmaktadır. Buradan rahatlıkla sonucunuzu ve detayınızı öğrenmeniz mümkündür. Sınav sonuçları için sürücü kursumuzu aramanıza ya da mail atıp cevap beklemenize gerek yok. Belirttiğimiz gibi internet üzerinden rahatlıkla ve anlaşılır bir şekilde sonuçlarınıza ulaşmanız mümkündür.

Sınav Sonuçlarımın Başarısız Olması Durumunda Ne Yapmalıyım?

Sürücü kursumuz bunun için sizin faydanıza olacak şekilde çalışmaktadır. Hem zamanınızın hem de paranızın fazla gitmemesi için uğraşmaktadır. Öncelikle sınavlardan başarısız olmanız durumunda kursumuzla irtibata geçmelisiniz. Bunun için size yol gösterilecektir. Bu gibi durumlarda nerede başarısız olduğunuzu tespit ediyoruz. Hangi noktalarda eksik kaldığınızı sizinle paylaşıyoruz. Diyelim ki direksiyon sınavında başarısız oldunuz. Nerede hata yaptınız bunları belirliyoruz. Zaten sınav sonuçlarınız sizinle paylaşılırken direksiyon kullanımındaki eksikleriniz ya da doğru yaptıklarınızda detaylı belirtilmektedir. Örneğin ayna kontrolü yapmadınız ya da emniyet kemerinizi bağlamadınız bunlar önemli konulardır. Emniyet kemeri gibi hayati konularda neden hata yaptığınız yönünde sizinle bilgi paylaşımlarında bulunulmaktadır.

Teorik Sınav Sonuçları

Teorik sınavlar aslında eski sistemdeki yazılı sınavlardır. İlk yardım, motor, ehliyet genel bilgiler gibi konuları içermektedir. Bu sınavları artık sürücü kurları düzenlemektedir. Direksiyon sınavına girmeden önce buradan başarılı olmanız gerekmektedir. Sonrasında zaten e-sınav yapılmaktadır. Teorik sınav sonuçları da yine kursumuzun internet sitesinden kolayca sorgulanabilmektedir. Bunun için sadece TC numaranızı girip sorgula butonuna tıklamanız yeterlidir. Zamanın çok değerli olduğu günümüzde sürücü kursumuza kadar yorulmadan ve vakit kaybetmeden evinizden, iş yerinizden kolayca sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Yeni sistem e-sınav sonuçlarını çok kısa sürede öğrendiğiniz için sonuçların başarısız olması durumunda bir sonraki sınava hazırlık yapma imkanınız da bulunmaktadır. Bu nedenle oldukça avantajlı bir sistemdir. E-sınav sayesinde aynı gün sonucu öğrenmiş olmaktasınız. Bundan sonrası direksiyon sınav sonucunuza kakmaktadır. Ancak direksiyon sınav sonucunuzun açıklanması da eski sistem gibi uzun sürmemektedir. En geç iki hafta içerisinde bu sonuçları da öğreniyorsunuz. Sınavlardan başarısız olmanız durumundan en erken 15 gün içerisinde yeni bir sınav için randevu almak hakkınız bulunmaktadır.

En son katıldığınız e-sınavdan sonra eğer başarısız olduysanız yeni sınava katılmanız için en fazla 45 gün süreniz bulunuyor. Eğer bu süre içerisinde tekrar randevu almazsanız ve süreyi kaçırırsanız e-sınav için bir hakkınız yanmış olmaktadır. Ehliyetin çok önemli olduğu günümüzde bu süreleri kaçırmamanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Bu nedenle en son girdiğiniz sınavda şayet başarısız olduysanız fazla beklemeden diğer sınav için randevu almanız gerekmektedir. Aksi halde süre uzadıkça unutkanlıklar olabileceğinden bu süre sizin için daha da fazla uzayabilecektir.

Şunu da unutmamalısınız ki e-sınava girme hakkınız 4’tür. Bu nedenle en kısa sürede başarılı bir şekilde sınavı tamamlamalısınız. Ayrıca her sınav için 70 TL gibi bir ücret ödeyeceğinizden başarısızlığınız hem zaman hem de para kaybınıza yol açacaktır. Ehliyet sınav sonuçlarınızın internet üzerinden öğrenilmesi fırsatını size sunan kursumuz bu yönde kaliteli bir hizmet anlayışını benimsemektedir. Birçok işlemin artık onlinea olarak sunulduğu günümüzde bu tarz konularında onlinea ortama taşınması kursiyerler açısından oldukça olumlu geri bildirimler almamızı sağlamıştır.

Yazımızı bitirmeden önce ehliyet ve ehliyet sınavları hakkında tüm merak ettiklerinizi guvensurucukursu.com.tr adresimizden öğrenebilirsiniz. Adresimizde tüm sorularınıza detaylı bir şekilde cevap bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca sitemizden kursumuzu görüntüleyebilir, sınıflarımız hakkında detaylı bir fikir edinebilirsiniz. Ders tarih ve saatleri kursumuzdan fotoğraflar yeni ehliyet sınıfları hakkında da bilgi bulabilir, online ehliyet sınavına girerek kendinizi test edebilirsiniz. Tüm bunların haricinde ınava giren kursiyerlerimiz de sınav sonuçlarını https://www.guvensurucukursu.com.tr/sayfa/ehliyet_sinav_sonuclari adresimizden sorgulama imkanına sahiptirler. Bu bölüme girdiğinizde yukarıda bahsettiğimiz üzere sadece TC kimlik numaranızla sınav sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

 

Nasıl sorgulayabilirsiniz? 

 

Denizli Ehliyet Sınav Sonuçları

Karşınıza gelen sayfada Yazılı Sınav (Teorik Sınav) ve/veya Direksiyon Sınavı (Uygulamalı Sınav)'a ait sonuçlar listelenecektir.

Denizli Direksiyon Sınav Sonuçları